TRASA BIEGU Dziewicza Góra

 

MAPA BIEGU - 1 PĘTLA 10 km, PĘTLA krótka 5 km

 

 

5km https://connect.garmin.com/modern/activity/781683988

 

10 km https://connect.garmin.com/modern/activity/783661281

 

 

Trasa na czas biegu posiada trójstopniowe oznakowanie: taśmą, znakami pionowymi oraz znakami poziomymi na gruncie. 

• Trasa na czas biegu jest oznaczona taśmą biało-czerwoną (tzw. „faworki”), po prawej stronie kierunku biegu (dopuszcza się oznakowanie po lewej stronie kierunku biegu w celu dodatkowego oznakowania trasy lub w sytuacjach, gdy lepsza widoczność dalszego kierunku biegu będzie tego wymagała).

• Trasa dodatkowo oznaczona tabliczkami kierunkowymi oraz dystansowymi, ustawionymi w miejscach newralgicznych, zmianach kierunku biegu oraz rozejściach tras długiej i krótkiej.

• Trasa dodatkowo oznaczona w newralgicznych miejscach znakami poziomymi na gruncie w postaci linii, których nie wolno przekraczać  oraz strzałek wysypanych mąką i/lub farbą ekologiczną w sprayu oraz taśmą biało- czerwoną.

• Trasa poprowadzona ścieżką przyrodniczo- leśną "Dziewicza Góra" (w tym częściowo poza nią na dystansie 10 km).  Trasa w przeważającej większości poprowadzona szlakami  turystycznymi: czerwonym, niebieskim, czarnym.

• Trasa prowadzi duktami i ścieżkami leśnymi, polnymi oraz drogą Trakt Owiński na długiej 10 km pętli (na odcinku ok. 500m).

• Nawierzchnia w zależności od warunków pogodowych może być śliska i nierówna z uwagi na liście, kałuże, błoto.

• Trasa jest wymierzona licznikiem rowerowym i Garminem. Jak żadna trasa przełajowa, nie posiada atestu.

• Trasa długa (10 km) oraz krótka (5 km) to jedna pętla, częściowo wspólna na odcinku od startu do 2500 m i od 4 km pętli krótkiej (9,1 km pętli długiej) do mety.

Długość dystansu L = 10,26 km (pętla długa) i 5,15 km (pętla krótka)

Różnica poziomów HD = 57 m

Oprócz biegaczy, na dystansie 5 km startują zawodnicy Nordic Walking.

• UWAGA! Wbieg na szczyt Dziewiczej Góry rozpoczyna się po przebiegnięciu ok. 700 metrów u jej podnóża od startu i wynosi około 500 metrów.

Na wspólnej trasie jest rozejście pętli na trasę 5 km/ 10 km w odległości ok. 2,5 km od startu.

Pętla 5 km łączy się z pętlą 10 km po ok. 1,5 km biegu ścieżką przyrodniczo –leśną „Dziewicza Góra” (osobnego biegu na odcinku 6,6 km trasy długiej), żeby wspólnie zmierzać w stronę mety. 

 

Pobierz ślad gps:

plik gpx - 5 km

plik tcx - 5 km

plik gpx - 10 km

plik tcx - 10 km