„BiegamBoLubięLASY”, czyli cykl 4 leśnych biegów na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko

Akcja organizowana we współpracy ze SPORT CHALLENGE Fundacją Wspierania Aktywności Fizycznej oraz Clubem bbL ma na celu promocję biegania,  nordic walking, zdrowego stylu życia i zachęcenie do uprawiania sportu na terenach leśnych. Kto biegał lub maszerował po lasach ten wie, jakie to przyjemne, kto nie próbował – będzie miał wspaniałą okazję zmierzyć się z naturą we wszystkich warunkach atmosferycznych.

Imprezy rozpoczną się o godz. 10.45 rozgrzewką poprowadzoną przez trenerów akcji „Biegam, bo lubię”.  Najmłodszych leśnicy zapraszają już od godziny 10.00 na biegi dziecięce oraz  na wspólne rozpoznawanie tropów zwierząt, a po biegu wszystkich uczestników na leśny poczęstunek: ciepłą grochówkę.

Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w czterech biegach w formule Grand Prix, każdy w innej porze roku. Do wyboru są dwa dystanse: na 5 (4) i 10 (9) kilometrów. Przewidziane są również biegi dla dzieci oraz marsz Nordic Walking. Wszystkie starty odbywają się na terenie Nadleśnictwa Łopuchówko, przy parkingu leśnym oraz Ośrodku Edukacji Leśnej Łysy Młyn (terminy 19.04.2015r. i 19.09.2015r.) oraz wokół Dziewiczej Góry (terminy 21.06.2015r. i 7.11.2015r.), przy Ośrodku Turystyczno-Edukacyjnym Nadleśnictwa Łopuchówko  (parking leśny pod Dziewiczą Górą ). Zaledwie 10 kilometrów od centrum Poznania.

Impreza organizowana jest w ramach udostępniania lasów społeczeństwu. Zarejestrować się można poprzez panel zgłoszeniowy na stronie internetowej www.biegamywlesie.pl, ale również na miejscu, w biurze zawodów.

Nie zabraknie także nagród! Nagradzane będą pierwsze trzy miejsca w każdej kategorii, po zsumowaniu wyników z czterech edycji biegów „BiegamBoLubięLASY” organizowanych na terenie Nadleśnictwie Łopuchówko. Sklasyfikowani będą uczestnicy, którzy wzięli udział w co najmniej trzech edycjach biegów na dystansach 5 (4)/10 (9) km. Po każdym biegu uczestnicy otrzymają fragment medalu. Udział w czterech biegach zagwarantuje zebranie wszystkich czterech  części medalu ukazującego las w czterech porach roku. 

Terminarz

„BiegamBoLubięLASY Wiosną” dn. 19.04.2015r. (oraz Marsz Nordic Walking 4 km) Łysy Młyn

„BiegamBoLubięLASY Latem” dn. 21.06.2015r. (oraz Marsz Nordic Walking 5 km) Dziewicza Góra

„BiegamBoLubięLASY Jesienią” dn. 19.09.2015r. (oraz Marsz Nordic Walking 4 km) Łysy Młyn

„BiegamBoLubięLASY Zimą” dn.7.11.2015r. (oraz Marsz Nordic Walking 5 km) Dziewicza Góra